Azərbaycana gələn xarici qonaqların və yerli turistlərin qeydiyyatı aparılacaq - HÖKUMƏTDƏN QƏRAR
Azərbaycana gələn xarici qonaqların və yerli turistlərin qeydiyyatı aparılacaq - HÖKUMƏTDƏN QƏRARAzərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədov "Yerləşmə vasitələrində yerləşmə xidmətindən istifadə edən şəxslərin elektron qeydiyyatının aparılması Qaydası"nı təsdiqləyib.
Yanvarda Azərbaycana ən çox bu ölkələrdən turist gəlib - SİYAHI
FED.az xəbər verir ki, Nazirlər Kabinetinin bununla bağlı 2023-cü il 17 mart tarixli Qərarında aşağıdakı məsələlərin təmin edilməsi nəzərdə tutulur:
- yerləşmə vasitələrində qalan şəxslərin elektron qeydiyyatı həyata keçirilməklə ölkəyə gələn xarici qonaqların və yerli turistlərin dəqiq statistik hesabatlarının aparılması təmin ediləcək;
- əldə edilən məlumatlar gələcəkdə həm beynəlxalq, həm də yerli turizm bazarında turizm sahəsində daha məlumatlı qərarların qəbul edilməsinə və uzunmüddətli turizm strategiyalarının formalaşdırılmasına kömək edəcəkdir.
Azərbaycana gələn xarici qonaqların və yerli turistlərin qeydiyyatı aparılacaq - HÖKUMƏTDƏN QƏRARAzərbaycana gələn xarici qonaqların və yerli turistlərin qeydiyyatı aparılacaq - HÖKUMƏTDƏN QƏRARAzərbaycana gələn xarici qonaqların və yerli turistlərin qeydiyyatı aparılacaq - HÖKUMƏTDƏN QƏRARAzərbaycana gələn xarici qonaqların və yerli turistlərin qeydiyyatı aparılacaq - HÖKUMƏTDƏN QƏRAR
Tarix: 18 Mar 2023 | Baxılıb: 529
masinlar xidmetler shamaxi turlari endirimli turlar tur paketler antalya turlari 2026 lavanda turu qaynar turlar baki tiflis turlari tezbazar.az ev elanlari dubay turları lənkəran lerik turu