İtaliya hökuməti Qədim Roma dövründən qalan layihəni reallaşdırır - FOTO
İtaliya hökuməti Qədim Roma dövründən qalan layihəni reallaşdırır - FOTOİtaliya hökuməti Qədim Roma dövründən qalan layihəni reallaşdırır - FOTO
İtaliyada dünyanın ən uzun asma körpüsü inşa olunacaq. O, Siciliya adası ilə ölkənin materik hissəsi arasında tikiləcək.
Körpünün dizaynı qədim romalılar tərəfindən hazırlanıb və İtaliyanın müasir hökuməti tərəfindən dəfələrlə müzakirə olunub.
Planlara görə, konstruksiyanın uzunluğu 3,2 kilometr olacaq.
Biraşırımlı körpünün tikintisinə 2024-cü ildə başlanmalıdır.
Rəsmilər hesab edirlər ki, körpü karbon emissiyalarını azaltmağa kömək edəcək. Bundan əlavə, tikinti boğazdan keçidi daha sürətli və ucuz edəcək, həmçinin turistləri cəlb edəcək.
İtaliya hökuməti Qədim Roma dövründən qalan layihəni reallaşdırır - FOTOİtaliya hökuməti Qədim Roma dövründən qalan layihəni reallaşdırır - FOTOİtaliya hökuməti Qədim Roma dövründən qalan layihəni reallaşdırır - FOTOİtaliya hökuməti Qədim Roma dövründən qalan layihəni reallaşdırır - FOTOİtaliya hökuməti Qədim Roma dövründən qalan layihəni reallaşdırır - FOTOİtaliya hökuməti Qədim Roma dövründən qalan layihəni reallaşdırır - FOTO / oxu.az