Xınalıqda qonaq evlərinə dəstək məqsədilə vətəndaşlara avadanlıqlar verilibXınalıqda qonaq evlərinə dəstək məqsədilə vətəndaşlara avadanlıqlar verilib
Qubanın Xınalıq kəndində turistlərə qonaq evi istiqamətində xidmət göstərən 16 sahibkara su qızdırıcısı, soba və qaz plitəsi təqdim olunub.
Oxu.Az-ın məlumatına görə, bu, Azərbaycan Dövlət Turizm Agentliyi ilə BMT-nin İnkişaf Proqramının birgə həyata keçirdiyi "Azərbaycanın Regionlarında Dayanıqlı Turizmin İnkişafına Dəstək" layihəsi çərçivəsində həyata keçirilib.
Avadanlıqlar qonaq evlərinə dəstək məqsədilə verilib.
Qeyd edək ki, sentyabrın 18-də UNESCO-nun Ümumdünya İrs Komitəsinin 45-ci sessiyasında "Xınalıq və Köç yolu mədəni landşaftı" UNESCO-nun Ümumdünya irs siyahısında daxil edilməsinə dair qərar qəbul edilib.
Sentyabrın 4-də Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin sərəncamı ilə Dövlət Turizm Agentliyinin tabeliyində  "Xınalıq və Köç yolu" Dövlət Tarix Mədəniyyət və Etnoqrafiya Qoruğu yaradılıb. Yeni qoruq ərazisi Xınalıq kəndini və altı rayonun ərazisindən keçən, 200 km-dən çox uzunluğu olan Köç yolunu əhatə edir.
Tarix: 25 Sep 2023 | Baxılıb: 1262
masinlar xidmetler turlar 2026 tur paketler sheki turlari 1 gunluk turlar doha turu antalya turlari trabzon turu tezbazar.az ev elanlari estoniya batumi trabzon