AZAL IOSA auditindən uğurla keçib
AZAL IOSA auditindən uğurla keçibAZAL IOSA auditindən uğurla keçib
"Azərbaycan Hava Yolları" Beynəlxalq Hava Nəqliyyatı Assosiasiyasının (IATA) Əməliyyat Təhlükəsizliyi Auditindən (IOSA) uğurla keçib.
Qurumdan verilən məlumata görə, IOSA auditi aviaşirkətin uçuş təhlükəsizliyinə təsir edən əsas fəaliyyət sahələrini, o cümlədən hava gəmilərinin təmiri və texniki xidmət, uçuşların yerinə yetirilməsi, əməliyyatlara nəzarət və uçuşların planlaşdırılması, hava gəmilərinə yerüstü xidmət, yük daşımaları, aviasiya təhlükəsizliyi, təşkilat və idarəetmə sistemlərini əhatə edir.
IOSA auditinin uğurla tamamlanması hava nəqliyyatı sənayesində aviadaşıyıcının etibarlılığının və yüksək təhlükəsizliyinin sübutu kimi qəbul edilir. IOSA beynəlxalq səviyyədə tanınmış audit prinsiplərinə əsaslanır. Proqrama əsasən auditlər standart və davamlı şəkildə həyata keçirilir. IATA təşkilatı aviaşirkəti təxminən 1000 IOSA təhlükəsizlik və keyfiyyət standartlarına əsasən iki ildə bir dəfə yoxlayır.
Auditlər IATA-nın xüsusi akkreditasiya prosesindən keçmiş təşkilatlar tərəfindən aparılır. Həmçinin, eyni audit təşkilatının ardıcıl olaraq aviaşirkətin yoxlanmasının həyata keçirməsinin qarşısı alınır. / oxu.az
Tarix: 19 Jan 2023 | Baxılıb: 389
masinlar xidmetler ucuz turlar sheki turlari turlar 2026 qaynar turlar türkiyəyə avtobus bileti avtobus sifarisi tezbazar.az ev elanlari прага ismayilli kiraye evler