Mikayıl Cabbarov: "Turizmin inkişafı və iqtisadi səmərəliliyinin artırılması prioritet istiqamətdir" - FOTO
Mikayıl Cabbarov: Mikayıl Cabbarov: "Turizmin inkişafı və iqtisadi səmərəliliyinin artırılması prioritet istiqamətdir" - FOTO
"Azərbaycanda turizm sektorunun inkişafı və iqtisadi səmərəliliyinin artırılması prioritet istiqamətlərdəndir".
Bunu iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov "X" sosial şəbəkə hesabında bildirib.
"Turizm işçiləri günü münasibətilə bu sahənin təmsilçilərinə təbriklərimizi çatdırır və işlərində uğurlar arzulayırıq", - deyə o qeyd edib. / oxu.az
Tarix: 29 Sep 2023 | Baxılıb: 779
Bu ilin yanvar-avqust aylarında Azərbaycana 183 ölkədən 1 343,7 min nəfər və yaxud ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 33,8 % çox əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxs gəlib. bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinə istinadə
ATAA: Turizm şirkətlərimizin hesabına hava yolları tərəfindən 1 milyon manatdan çox komissiya ödəniş
Azərbaycan Turizm Agentlikləri Assiasiyasının 4 illik fəaliyyəti dövründə ilk dəfə üzvlük haqları tətbiq olunub. Assosiasiyasının sədri - Aviabiletlərin Bahalığından Danışıb. xəbər verir ki, bunu ATAA-nın İdarə Heyətini
Türkiyəyə 8 ayda səfər edənlərin - 2%-i Azərbaycan Vətəndaşları Olub
Bu ilin yanvar-avqust aylarında Türkiyəyə səfər etmiş şəxslərin 1,7 %-ni Azərbaycan vətəndaşları təşkil edib. bu barədə Türkiyənin Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinə istindən xəbər verir. Məlumata görə, 8 ay ərzində Azərbaycanda
Ciddə aeroportunun nümayəndə heyəti Bakı hava limanını ziyarət edib - FOTO
Ciddə aeroportunun nümayəndə heyəti Bakı hava limanını ziyarət edib - FOTO. Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportuna Ciddə şəhərində (Səudiyyə Ərəbistanı) yerləşən Kral Əbdüləziz adına Beynəlxalq Hava Limanının aviaşirkətlə
"Bir səfərin izi ilə": AZAL Heydər Əliyevin İtaliyaya səfəri barədə filmin hazırlanmasına
"Bir səfərin izi ilə": AZAL Heydər Əliyevin İtaliyaya səfəri barədə filmin hazırlanmasına dəstək verib - FOTO. Azərbaycanlı səyyah Azər Qərib ümummilli lider Heydər Əliyevin 1997-ci ildə İtaliyaya rəsmi səfərin