Azərbaycanın hotel və restoranları dövlətdən dəstək istəyir
Azərbaycanın hotel və restoranları dövlətdən dəstək istəyir"Koronavirus infeksiyasının yayılması Azərbaycanın turizm və ictimai iaşə sektorlarına zərbə vurub".
Bunu "Report"a açıqlamasında Azərbaycan Hotellər və Restoranlar Assosiasiyasının İdarə Heyətinin sədri Samir Dübəndi deyib.
Onun sözlərinə görə, bir tərəfdən mövcud vəziyyət hotellərdəki nömrələri boş qoyub, digər tərəfdən isə Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın ölkədə koronavirus epidemiyasının yayılmaması istiqamətində gördüyü tədbirlər çərçivəsində restoranların iş vaxtı saat 21:00-a qədər müəyyən edilib.
"Koronavirusdan xüsusilə kiçik və orta biznes əziyyət çəkir. Bakıda 50-yə yaxın hotel işçilərini evə göndərməyə məcbur olub. Çünki sahibkarlar vəziyyətdən çıxa bilmirlər. Əgər ölkədə hər hansı məhdudiyyət tətbiq edilirsə və bunun nəticəsində biznesə ziyan dəyirsə, onun dövlət tərəfindən hansısa formada qarşılanması müzakirə edilməlidir", - o qeyd edib.
Xatırladaq ki, martın 14-dən Azərbaycanda restoran və kafelərdə kütləvi şənliklərin, məclislərin təşki edilməsi qadağan edilib, saat 21:00-dan sonra fəaliyyət göstərən klubların və barların fəaliyyəti dayandırılıb.  /report.az
Tarix: 19 Mar 2020 | Baxılıb: 581
masinlar xidmetler turlar 2026 shamaxi turlari tur paketler olke daxili tur qebele turu qrup turlari daxili ve xarici turlar tezbazar.az ev elanlari qebelend istirahet merkezi buz meydançası bakidan praqaya turlar