Bakıda hotel qiymətləri bahalaşıb? - VİDEO
Bakıda hotel qiymətləri bahalaşıb? - VİDEOBakıda hotel qiymətləri bahalaşıb? - VİDEO
Rusiyada qismən səfərbərlik elan edildikdən sonra xarici ölkələrə axın edən rusiyalılar arasında Azərbaycanı seçənlər də var.
Ölkəmizin quru sərhədləri bağlı olduğundan şimal qonşumuzdan Azərbaycana gəlmək ancaq hava yolu ilə mümkündür. Buna baxmayaraq, artıq Azərbaycanda Rusiya vətəndaşlarının artımı müşahidə olunur.
Maraqlıdır, bu axın hotel qiymətlərinə necə təsir edib?
Hazırda paytaxtda olan hotellərin bir çoxu Rusiya vətəndaşları tərəfindən bron edilib. Bu faktı Hotellər və Restoranlar Assosiasiyanın rəhbəri də təsdiq edib.
Assosiasiyanın idarə heyətinin sədri Samir Dübəndinin sözlərinə görə, hotel qiymətləri mənzillərə nəzərən baha olduğu üçün rusiyalılar daha çox mənzillərə üz tuturlar:
"Axın davam edərsə, bu hal qiymətlərə təsir edə bilər".
Daha ətraflı Baku TV-nin süjetində:
Tarix: 30 Sep 2022 | Baxılıb: 596
qiymetleri masinlar xidmetler shamaxi turlari turlar 2026 dubay turlari batumi turlari umre ziyareti abu dhabi turu olke daxili tur tezbazar.az ev elanlari belek arenda masinlar taksi depozitsiz