AZAL Bakı-Minsk-Bakı marşrutu üzrə ilk reysini yerinə yetirib - FOTOAZAL Bakı-Minsk-Bakı marşrutu üzrə ilk reysini yerinə yetirib - FOTO
Bu gün "Azərbaycan Hava Yolları" QSC (AZAL) Bakı-Minsk-Bakı marşrutu üzrə ilk müntəzəm uçuşunu həyata keçirib.
AZAL-dan verilən məlumata görə, aviaşirkətin təyyarəsi Minsk Milli Hava Limanında iki ölkə arasında hava əlaqəsində yeni mərhələnin başlanğıcını simvolizə edən ənənəvi su tağı ilə təntənəli şəkildə qarşılanıb.
Tədbirdə AZAL-ın nümayəndələri, Azərbaycanın Belarusdakı səfiri, Azərbaycan diasporunun nümayəndələri və Minsk aeroportunun rəhbərliyi iştirak ediblər.
Yeni marşrut sərnişinlərin iki paytaxt arasında rahat gediş-gəlişi üçün geniş imkanlar açır. Bu istiqamətdə üzrə uçuşlar həftədə dörd dəfə həyata keçiriləcək ki, bu da turistlər və biznes tərəfdaşları üçün əlavə perspektivlər yaradacaq.
Uçuş cədvəli ilə aviaşirkətin rəsmi www.azal.az saytında tanış olmaq mümkündür. Aviabiletləri, həmçinin aviaşirkətin mobil tətbiqində və akkreditə olunmuş agentliklərində əldə etmək mümkündür.
AZAL Bakı-Minsk-Bakı marşrutu üzrə ilk reysini yerinə yetirib - FOTOAZAL Bakı-Minsk-Bakı marşrutu üzrə ilk reysini yerinə yetirib - FOTO / oxu.az
Tarix: 2 Oct 2023 | Baxılıb: 2040
masinlar xidmetler qebele turlari sheki turlari tur paketler aviabiletler litva turu qarabag turlari trabzon turu tezbazar.az ev elanlari switzerland italiya tur