AZAL-ın Gürcüstanın aviasiya bazarındakı payı artıb
AZAL-ın Gürcüstanın aviasiya bazarındakı payı artıbBu ilin I rübündə "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin (AZAL) Gürcüstana daşıdığı sərnişinlərin sayı 27 866 nəfər təşkil edib. Bu barədə Gürcüstanın Mülki Aviasiya Agentliyindən bildirilib.
Hesabat dövründə aviaşirkətin Gürcüstanın aviasiya bazarındakı payı 4 %-ə bərabər olub.
Pendemiyadan öncə - 2019-cu ilin eyni dövrü ilə müqayisədə sərnişinlərin sayında 8 601 nəfər və yaxud 45 % artım qeydə alınıb. Azərbaycanın milli avidaşıyıcısının qonşu ölkənin aviasiya bazarındakı payı isə 2 % artıb.
COVID-19 pandemiyası səbəbindən Azərbaycanla Gürcüstan arasında uçuşlar 2020-ci ilin martından bir il ərzində dayandırılmışdı. AZAL-ın aşağıbüdcəli törəməsi olan "Buta Airways" şirkəti Bakı-Tbilisi-Bakı marşrutu üzrə reysləri 2021-ci ilin martın 19-dan bərpa edib.
Tarix: 13 Apr 2022 | Baxılıb: 662
masinlar xidmetler endirimli turlar qebele turlari sheki turlari baki tiflis turlari 2 gunluk turlar oguz turu naftalan sanatoriya tezbazar.az ev elanlari xəzər antalya turlari hotel 3 ulduz