Tarix: 18 Aug 2022 | Baxılıb: 388
2023-cü ilin altı ayında Azərbaycanın qarşılıqlı turizm xidmətlərinin dövriyyəsi 45.7% artaraq 1.1 mlrd. ABŞ dolları olub. biznes və maliyyə xəbərləri portalı   -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankı
Azərbaycana gələn turistlərin sayı 34% artıb
Azərbaycana gələn turistlərin sayı 34% artıb. "Bu ilin  yanvar-avqust aylarında Azərbaycana 1 milyon 344 min 260 turist gəlib". Bunu -a açıqlamasında Azərbaycan Dövlət Turizm Agentliyinin Media və ictimaiyyətl
Şimal-Şərqi Asiyadan Azərbaycana gələnlərin sayı artıb
Şimal-Şərqi Asiyadan Azərbaycana gələnlərin sayı artıb. Ötən ay ölkəyə 192 115 nəfər əcnəbi səfər edib. Dövlət Turizm Agentliyinin məlumatına görə, bu, 2022-ci ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 21 faiz çox olub. Belə ki
Naxçıvana səyahət edən sərnişinlərin NƏZƏRİNƏ
Naxçıvana səyahət edən sərnişinlərin NƏZƏRİNƏ. AZAL Bakı-Naxçıvan-Bakı reysinin sərnişinlərini aviabilet alarkən məlumatların düzgünlüyünü təmin etməyə çağırır. Bu barədə "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin Mətbua
Xınalıqda qonaq evlərinə dəstək məqsədilə vətəndaşlara avadanlıqlar verilib
Xınalıqda qonaq evlərinə dəstək məqsədilə vətəndaşlara avadanlıqlar verilib. Qubanın Xınalıq kəndində turistlərə qonaq evi istiqamətində xidmət göstərən 16 sahibkara su qızdırıcısı, soba və qaz plitəsi təqdim olunub. -ı
Azərbaycan və Çinin şəhərləri arasında birbaşa avaireyslər bərpa oluna bilər - FOTO
Azərbaycan və Çinin şəhərləri arasında birbaşa avaireyslər bərpa oluna bilər - FOTO. Azərbaycan və Çin iki ölkənin şəhərləri arasında birbaşa aviareyslərin bərpa olunmasını müzakirə edib. Bunu rəqəmsal inkişaf və nəqliyya
Azərbaycanda dəniz turizminin inkişafı nə vəd edir?
Azərbaycanda dəniz turizminin inkişafı nə vəd edir? . Dünyada inkişaf etmiş turizm növlərindən biri də dəniz (kruiz gəmiləri ilə səyahət) turizmidir. ABŞ, Böyük Britaniya, Norveç, İsveç, Danimarka, Finlandiya, İtaliya, Fransa
masinlar xidmetler shamaxi turlari qebele turlari tur paketler relax lerik milan turu naftalan sanatoriya qebele turlari 2026 tezbazar.az ev elanlari arenda taksi niderland