Azərbaycana turist axını dekabrda 2,5 dəfə artıb
Azərbaycana turist axını dekabrda 2,5 dəfə artıb2021-ci ildə Azərbaycana 790 062 turist səfər edib. Məlumata görə, bu, 2020-ci illə müqayisədə 1% azdır. İllik göstəricinin 97 748-i isə ötən ayın payına düşüb. Bu isə əvvəlki ilin dekabr ayına nisbətən 2,5 dəfə çoxdur. 2019-cu illə müqayisədə ölkəyə turist axını 75%, həmin ilin dekabr ayına nisbətən isə 60% azalıb.
Bundan başqa, məlumatda deyilir ki, 2021-ci yanvar, fevral və mart aylarında 2020-ci ilin eyni dövrünə nisbətən turistlərin sayında müvafiq olaraq 84%, 82% və 52% azalma qeydə alınsa da, apreldə 133%, mayda 107%, iyunda 156%, iyulda 197%, avqustda 145%, sentyabrda 95%, oktyabrda 167%, noyabrda 136%, dekabrda isə 151% artım qeydə alınıb.
Eyni müqayisəni 2019-ci illə apardıqda burada bütün aylar üzrə geriləmə müşahidə etmək olar.
Tarix: 12 Jan 2022 | Baxılıb: 566
masinlar xidmetler turkiye turlari shamaxi turlari antalya turlari roma turu umre ziyareti litva turu tur paketler 2026 tezbazar.az ev elanlari tblisi demiragac istirahet merkezi