Azərbaycandan xaricə səfər edənlərin sayı - 20% ARTIB
Azərbaycandan xaricə səfər edənlərin sayı - 20% ARTIBBu ilin yanvar-iyul aylarında xarici ölkələrə gedən Azərbaycan vətəndaşlarının ümumi sayı 993,5 min nəfər olub.
Azərbaycana gələn turistlərin sayı - 37%-DƏN ÇOX ARTIB
FED.az Dövlət Statistika Komitəsinə (DSK) istinadən xəbər verir ki, bu, 2022-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 19,8 % artım deməkdir.
Bildirilir ki, Rusiya Federasiyasına gedən Azərbaycan vətəndaşlarının sayı 1,6 dəfə, Gürcüstana - 32,5 %, Türkiyəyə - 6,4 % artıb, İrana - 24,7 % azalıb. Azərbaycan vətəndaşlarının 42,5 %-i Türkiyəyə, 22,7 %-i Rusiyaya, 9,2 %-i Gürcüstana, 7,7 %-i İrana, 17,9 %-i digər ölkələrə səfər edib. Gedənlərin 66,5 %-ni kişilər, 33,5 %-ni qadınlar təşkil edib.
Hesabat dövründə xarici ölkələrə səfər edən Azərbaycan vətəndaşlarının 68 %-i hava, 29,3 %-i dəmir yolu və avtomobil, 2,7 %-i isə dəniz nəqliyyatından istifadə edib.
Tarix: 23 Aug 2023 | Baxılıb: 559
masinlar xidmetler ucuz turlar endirimli turlar antalya turlari maralgol turu rayonlara turlar lavanda qebele antalya qaynar turlar tezbazar.az ev elanlari kerbala greenhouse ismayilli