Fransa turizmi necə bərpa edəcəyini açıqladı
Fransa turizmi necə bərpa edəcəyini açıqladıFransa turizmi necə bərpa edəcəyini açıqladı
Fransa hökuməti turizm agentliklərinə, həmçinin idman və mədəni tədbirlər sektoruna 18 milyard avro ayırmaq qərarına gəlib.
"RİA Novosti" xəbər verir ki, Baş nazir Eduard Filipp Fransa iqtisadiyyatının əsas sektorlarından biri olan turizmin müasir tarixin ən çətin sınağı ilə qarşılaşa biləcəyini deyib.
Sənaye mütəxəssisləri ilə birlikdə hazırlanan bərpa planı üç əsas hissəni əhatə edir: sanitariya tədbirləri, biznesə maliyyə dəstəyi, turizm sənayesinin bərpası üçün layihə hazırlamaq.
Baş nazirin sözlərinə görə, kafe və restoranların açılması barədə qərar mayın 25-də veriləcək. Koronavirussuz şöbələrin əlverişli epidemioloji vəziyyəti nəzərə alaraq iyunun 2-dən etibarən tam açılması mümkündür.
Fransızlar iyul-avqust aylarında ölkəni gəzə biləcəklər. Turizm mütəxəssisləri və hotelçilər koronavirusa görə təxirə salınan səyahət pullarının tam geri qaytarılmasına zəmanət verirlər. /oxu.az