Şuşaya turist səfərləri təşkil edilir - Səfər proqramı və qiymətlər - SİYAHI
Şuşaya turist səfərləri təşkil edilir - Səfər proqramı və qiymətlər - SİYAHIMartın 18-dən Şuşa şəhərinə turist səfərlərinə start verilir.
FED.az xəbər verir ki, Dövlət Turizm Agentliyinin Media və ictimaiyyətlə əlaqələr sektorunun müdiri Gülnar Mustafayeva bildirib ki, Şuşa şəhərinə turlar 2022-ci ilin noyabrın 2-də Dövlət Turizm Agentliyi tərəfindən Şuşa şəhərinə turist səfərlərinin təşkilində əməkdaşlıq üçün turoperatorlar arasında elan edilən müsabiqənin qalibi "Summer Tour Azerbaijan" şirkəti tərəfindən təşkil olunur.
Turagentlər qeyd olunan turoperatorla müqavilə bağlayaraq turist səfərlərinin satışını həyata keçirir.
"Summer Tour Azerbaijan" isə birbaşa vətəndaşlara satış xidmətini həyata keçirmir. Turlar üçün 40 nəfərlik avtobuslar ayrılıb və turistlərin Şuşada "Qarabağ" və "Xarıbülbül" hotellərində gecələmələri nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, layihə "Böyük Qayıdış" siyasətinin tərkib hissəsi olmaqla, 18 yaşına çatmış Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının mədəniyyət paytaxtına təhlükəsiz turizm səfərlərinin təşkilini, habelə işğaldan azad olunmuş ərazilərdə iqtisadi fəallığın artırılmasını hədəfləyir.
Turist səfərləri mart ayının 18-dən etibarən həftədə bir dəfə olmaqla icra ediləcək. Növbəti mərhələdə turların sayının tələbə əsasən artırılması nəzərdə tutulur.
Bu səfərləri təşkil edən tur operatorlardan biri "PİN Travel" turizm şirkətidir.
Şirkətin direktoru Lalə Paşayeva turla bağlı açıqlama verib. O bildirib ki, "PİN Travel" müştərilərinə Şuşaya səfər çərçivəsində 1 gecə 2 gün və 2 gecə 3 günlük tur paket təqdim edir. Bir gecəlik paketin qiyməti 181 manat, 2 gecəlik paketin qiyməti isə 305 manatdır.
"PİN Travel"in Şuşaya səfərlə əlaqədar tur paketinin proqramı isə aşağıdakı kimidir: