"Tripadvisor" Bakını dünyanın trend məkanları siyahısına - ƏLAVƏ ETDİ
Bakı şəhəri tanınmış səyahət platforması "Tripadvisor" tərəfindən səyahət üçün üstünlük verilən trend məkanlar siyahısında yer alıb.
FED.az xəbər verir ki, platforma tərəfindən tərtib edilmiş siyahı 2022-ci il ərzində sayt istifadəçilərinin axtarış və maraqlarına əsaslanır.
Belə ki, platformanın veb-saytındakı "Dünya üzrə trend məkanlar" bölməsində dünyanın 25 fərqli ölkəsinin şəhərləri qeyd olunub. Siyahıda Azərbaycan 8-ci yerdə qərarlaşır. (https://bit.ly/3MnrXkn)
İlk onluqda 2021-ci illə müqayisədə 2022-ci ildə ən çox axtarış edilən ölkələr yer alıb.
Qeyd edək ki, "Tripadvisor" turistlər üçün maraqlı məkanları, ən yaxşı hotelləri, yemək üçün uyğun yerləri tövsiyə edir.
Hər ay 463 milyon səyahətçiyə xidmət göstərən platformada ziyarətçilər məkanlarla bağlı istifadəçi şərhlərini oxuya və tövsiyələrə uyğun seçimlərini edə bilirlər.
Veb-saytda 8,6 milyon yerləşmə vasitəsi, restoran, hava yolları və gəmi səyahəti haqqında 859 milyondan çox istifadəçi rəyi mövcuddur.
Tarix: 31 Mar 2023 | Baxılıb: 513
masinlar xidmetler turlar azerbaycan turkiye turlari sheki turlari avropa turlari bakidan avropa turlari kiyev yeni il 2 gunluk turlar tezbazar.az ev elanlari endirimli turlar tur paketler