Türkiyə millisinin oyunları Bakıya uçuş biletlərinin qiymətini qaldırdı
Türkiyə millisinin oyunları Bakıya uçuş biletlərinin qiymətini qaldırdıAVRO-2020-nin Bakıda keçiriləcək oyunları ilə əlaqədar Türkiyədən Azərbaycan paytaxtına gəlmək istəyən azarkeşlər təyyarə biletlərinə böyük maraq göstərirlər. Bu barədə "Enuygun.com" səyahət portalının eksperti Tuğba Hacıbayramoğlu "NTV Spor"a açıqlamasında deyib.
O bildirib ki, "ay-ulduzlular"ın xüsusilə Uels və İsveçrə ilə oyunlarının olacağı tarixlər üçün (16 - 20 iyun) aviabilet axtarışlarında 5 qat, qiymətlərdə isə 130 faizlik artım olub. Hacıbayramoğlunun sözlərinə görə, iyun ayı üçün bir biletin orta qiyməti 850 TL nəzərdə tutulmuşdusa, hazırda rəqəm 2 098 TL-yə çatıb.
Ekspert bu məsələdə Türkiyədən Azərbaycana yalnız şəxsiyyət vəsiqəsi ilə səyahət etmək imkanının da mühüm rol oynadığını və qarşıdakı günlərdə səfərlərin sayının daha da artacağını söyləyib.
Təqvimə əsasən, Bakı Olimpiya Stadionu A qrupunun İsveçrə - Uels, Türkiyə - Uels və Türkiyə - İsveçrə qarşılaşmalarına, eləcə də 1/4 final mərhələsinin 1 oyununa ev sahibliyi edəcək.
Tarix: 11 Jun 2021 | Baxılıb: 912
qiymeti masinlar xidmetler turlar 2026 endirimli turlar sheki turlari tayland turu baki turu monteneqro turlari endirimli turlar 2026 tezbazar.az ev elanlari turkiye istanbul full paket