AZAL-ın aldığı yeni təyyarələr 2028-ci ildən istismara veriləcək
AZAL-ın aldığı yeni təyyarələr 2028-ci ildən istismara veriləcəkAZAL-ın aldığı yeni təyyarələr 2028-ci ildən istismara veriləcək
"Azərbaycan Hava Yolları" QSC (AZAL) "A320neo" və "A321neo" laynerləri daxil olmaqla "A320neo" ailəsinə aid 12 "Airbus" təyyarəsi 2028-ci ildən etibarən istismara veriləcək.
"Report" xəbər verir ki, bunu AZAL-ın birinci vitse-prezidenti Samir Rzayev jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
Onun sözlərinə görə, 2028-ci ildən etibarən hər il 4 ədəd təyyarə bizim istismara veriləcək.
S.Rzayev vurğulayıb ki, bu gün AZAL-ın tarixində mühüm hadisədir:
"Hazırda aldığımız təyyarələr həm yanacaq qənaəti, həm də effektivliyi baxımından çox böyük göstəricilərə malikdir. Bu, gələcəkdə AZAL-ın bir şirkət kimi effektliyinin təmin edilməsinə xidmət edəcək. Həmçinin biz biletlərin qiymətinin cəlbediciliyini, əlçatanlığını əhali üçün təmin edəcəyik. Bu bizim üçün ən vacib addımlardan biridir". / oxu.az
Tarix: 7 Apr 2023 | Baxılıb: 682
masinlar xidmetler shamaxi turlari turlar azerbaycan sheki turlari cin turu kipr turu aviabiletler naftalan sanatoriya tezbazar.az ev elanlari европа gence