Beynəlxalq avtobus marşrutlarının bərpasının şərti açıqlanıb
Beynəlxalq avtobus marşrutlarının bərpasının şərti açıqlanıbAzərbaycan Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında Dövlət Avtomobil Nəqliyyatı Xidməti (DANX) beynəlxalq avtobus marşrutlarının açılmasının şərtini açıqlayıb.
DANX-ın mətbuat xidmətinin rəhbəri Nuridə Allahyarova jurnalistlərə açıqlamasında bildirib ki, bununla bağlı Azərbaycan Nazirlər Kabinetinin müvafiq qərarı olmalıdır. "Nazirlər Kabinetinin Azərbaycanın sərhəd-keçid məntəqələrindən quru yolla müntəzəm avtobusların xətlərinin açılmasına dair qərarı olmalıdır. Hazırda belə bir qərar Gürcüstan tərəfindən verilib, biz tərəfdən analoji qərar yoxdur", - deyə DANX-ın rəsmisi bildirib.
Tarix: 27 May 2021 | Baxılıb: 845
masinlar xidmetler turkiye turlari dubay turlari antalya turlari avropa turlari bakidan praqa turu meshed ziyareti abu dabi tezbazar.az ev elanlari baki tiflis yanardag