Türkiyə və Rusiyadan Azərbaycana gələnlərdən tələb olunan sənədlər
Türkiyə və Rusiyadan Azərbaycana gələnlərdən tələb olunan sənədlərDövlət Miqrasiya Xidməti (DMX) hava yolu ilə Azərbaycana giriş-çıxış edən TürkiyəRusiya vətəndaşları tərəfindən COVID-19-a dair təqdim edilməsi zəruri olan sənədlərlə bağlı daha bir məlumat yayıb. Yaşı 1-dən 18-dək olan şəxslər yalnız uçuşdan əvvəl 72 saat ərzində verilmiş COVID-19-a dair PCR testinin neqativ nəticəsini təsdiq edən sənəd təqdim etməlidir:
"Eyni sənədi yaşı 18-dən yuxarı olanlar da təqdim etməlidir. Bundan əlavə, yaşı 18-dən yuxarı olan şəxslər həm də COVID-19 pasportunu təqdim etməlidirlər. Burada söhbət tam peyvəndlənməni təsdiq edən sənəd və ya sağalaraq immunitetə malik olmağı təsdiq edən sənəddən gedir. Yəni, bu sənədlərdən biri yetərlidir. Əgər sərnişin tam peyvənd olunmayıbsa, sağalaraq immunitetə malik olmasını təsdiq edən sənədi təqdim etməlidir".
Tarix: 11 Jun 2021 | Baxılıb: 845
masinlar xidmetler dubay turlari shamaxi turlari sheki turlari dubay yeni il naftalan sanatoriya 3 gunluk turlar daxili turlar istanbul bilet tezbazar.az ev elanlari istanbul yeni il xacmaz